Říjen 2017

DEPKA JAKO HROM :-(

31. října 2017 v 23:09 | Marí
Zdravím čtenáře Marí blogu,

nějak potřebuji ulevit své duši....ŽIVOT PO TOBĚ

29. října 2017 v 23:48 | Marí |  - Přečteno
Zdravím čtenáře Marí blogu,

už je to dost dlouho, co jsem přidala článek o přečtené knize. No, musím říct, že čtení mi poslední dobou jde jako "psovi pastva", a psaní článků taky ( už jsem jich měla pár rozepsaných, ale nakonec jsem je smazala....)

Ale zpátky k tématu článku...

JOJO MOYES - ŽIVOT PO TOBĚJEN PÁR SLOV O VÝCHOVĚ...

3. října 2017 v 22:37 | Marí |  A VO TOM TO JE...
Zdravím čtenáře Marí blogu,

už před narozením mé dcerky jsem nad tím hodně přemýšlela a musím říct, že na to myslím takřka denně.......jde o výchovu dětí v dnešním světě.

Já sama jsem byla vychovávaná tak, abych uměla pozdravit, poprosit, poděkovat, umět být trpělivá, nejít (jak se říká) "přes mrtvoly" za tím, co sama chci, umět myslet i na druhé,..........dalo by se říct taková ta KLASIKA.

....tímto způsobem jsem vždycky chtěla a stále chci vychovávat své děti - snažit se ze všech svých sil, z nich vychovat slušné lidí, kteří nejsou sebestřední sobci.

(neznám tyto stránky, ale tento citát je hezký)


Jenže na víc jak 100% je mi jasné, že zrovna tento způsob výchovy v dnešní době se nenosí, že pokud je dítě vychováváno ke slušnosti, úctě ke starším atd - je odsouzeno k tomu, že ho ostatní "převálcují"

...možná se ptáte z čeho tak usuzuji - stačí mi třeba jen, když vodím svou dcerku do školky: bydlíme na malé vesnici, kde se všichni znají, ale - můžu napočítat na prstech jedné ruky, kolik dětí umí pozdravit - ale co je horší rodiče ani nenapadne dětem říct, aby pozdravily nebo se rozloučily.
Jednou mi jeden chlapec dokonce řekl, že on zdravit nemusí - což mě dostalo teda totálně.

Přijde mi docela dost smutné, když kolem sebe lidi chodí jako by se neviděli, jako by byli vzduch....co vede rodiče k tomu, aby neučili své děti úplným základům slušného chování?
Docela se děsím, co z těch dětí vyroste.

...a to se tady bavím pouze o obyčejném pozdravu!

To se ani nebavím o tom, jak ošklivě se k sobě už malé děti dokážou chovat Zamračený a co je nejhorší? - že jim to přijde normální!

....tak přemýšlím, jak tedy vychovávat svou dcerku - kde je ten správný střed - aby z ní byl slušný člověk, ale zároveň aby dokázala mít i ostré lokty, protože bez nich v dnešním světě mezi ostatními bohužel NEOBSTOJÍ!!!!!


A VO TOM TO JE!


Marí