"Lidi neblázněte, vždyť všechno má svůj čas..."

20. listopadu 2017 v 23:59 | Marí |  A VO TOM TO JE...
Zdravím čtenáře Marí blogu,

když se zhruba tak poslední 3 týdny objevím na FB, chrlí se na mě ze všech stran jen VÁNOCE, VÁNOCE a znovu VÁNOCE.
Což o to, Vánoce mám hrozně moc ráda - ostatně jako převážná většina lidí. Jenže....
...to jako lidi myslí vážně, že už začátkem listopadu doma dělají vánoční výzdobu atd? - protože čas od času něco tvořím, mám na FB několik tvořivých skupinek označených jako "To se mi líbí" a právě odtamtud se toho zobrazuje nejvíc.
Jsem vcelku trpělivý člověk, který dokáže vydržet hodně, ale upřímně - už jsem se i přistihla, že do Vánoc bych nejraději tyhle skupinky opustila.

Nejde o to, že by mi příspěvky vadily, ale.....spíš mě mrzí, jak lidi prostě předbíhají čas a nevydrží čekat na čas, který je pro danou věc určený.

- dle mého názoru je pravým časem příprav na Vánoce ADVENT. Myslím, že je i dostatečně dlouhý na to, aby člověk všechno nachystal, zařídil atd.

Nevím, nevzpomínám si, jestli takové vánoční šílenství probíhalo i v uplynulých letech nebo je to letos ovlivněno i tím, že je dá se říct, o jednu neděli advent kratší (Štědrý den letos právě na 4.neděli adventní vychází)...
Nejspíš to tak trochu bude i tím.


Dle mého názoru je to veliká škoda, že se předbíhá událostem, protože pak už když příjde opravdu ten čas - nyní konkrétně čas Vánoc - už to snad ani neni to "ONO", když mám doma už skoro 2 měsíce vánoční výzdobu.
Myslím si, že už to pak ztrácí to opravdové KOUZLO VÁNOC....

Já osobně se na Vánoce začínám chystat začátkem adventu, kdy každoročně vyrábím věnec, který vždy rozsvěcujeme u společného stolování a k modlitbě.

(obrazky.cz)

V adventní době si plnými doušky užívám pečení perníčků a cukroví, shánění dárečků, zdobení domu, které až těsně před Vánoci doplní klasické vánoční dekorace (baňky, světýlka,....)
A stromeček? - tak ten zásadně nestrojíme dřív než na Štědrý den!!!!

To je tak v pár větách shrnuto, nad čím se v posledních dnech docela pozastavuji a co mi příjde tak trošku líto.....


Závěrem bych snad chtěla jen vyslovit takový "povzdech":

"LIDI, NEBLÁZNĚTE! VŽDYŤ VŠECHNO MÁ SVUJ ČAS!....." Mrkající


A vo tom to je...


Marí


P.S. - co mě dorazilo asi nejvíc je to, že v naší obci se bude rozsvěcovat Vánoční stromek už tuto sobotu - týden před 1.nedělí adventní....Zamračený Prostě mi to přijde postavené na hlavu!!!! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama